Raporty
Raport EBI bieżący nr 2/2025
28.01.2025Rejestracja przez sąd zmiany Statutu Spółki związanej z wykreśleniem akcji serii D
Zarząd FORBUILD Spółka Akcyjna z siedzibą w Końskich [dalej: Spółka] informuje, że w dniu 27 stycznia 2025 r. do Spółki wpłynęło postanowienie Sądu Rejonowego w Kielcach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego [dalej: Sąd] z dnia 31 grudnia 2024 r. zgodnie z którym Sąd dokonał wykreślenia z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o 1.400.000 akcje serii D.
W związku z powyższym aktualnie wysokość kapitału zakładowego Spółki wynosi 1.200.000 zł i dzieli się na 12.000.000 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda, w tym:
1) 4.100.000 akcji imiennych serii A uprzywilejowanych co do głosu,
2) 5.900.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B,
3) 2.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C.
Aktualnie ogólna liczba wszystkich głosów w Spółce wynosi 16.100.000.
Wykreślenie z Krajowego Rejestru Sądowego akcji serii D jest konsekwencją porozumienia akcjonariuszy o którym Spółka informowała m.in. raportem bieżącym ESPI nr 3/2024, a dodatkowo Spółka wskazuje, że z chwilą wykreślenia z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o akcje serii D wchodzi w życie część uchwał Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Forbuild S.A. z 26 czerwca 2024 r. odnoszących się do akcji serii D, o których Spółka informowała raportem bieżącym EBI nr 11/2024.
Podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 pkt 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”.
Osoby reprezentujące spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu